Marcus Ekspress_6

Marc-Us Art, kodanikunimega Margus Elts, on sündinud 10. novembril 1977 Tallinnas.

Juba varajasest noorusest alates paelus Margust kõik, mis seotud kunsti, muusika ja loomingulise tegevusega. 11-aastase poisina alustas ta laulmist solistina death metal’i ansamblis (https://www.youtube.com/watch?v=pflI1SB8Vhw)  ning tegeles järgnevatel aastatel nii artistina, DJ-na kui ka muusikaprodutsendina. Esinejanimi DJ Marcus oli ja on siiani tuttav paljudele elektroonilise muusika austajatele Eestis: https://soundcloud.com/dj-marcus/dj-marcus-mix-salon-2009.
DJ karjääri tipus avastati Margusel parandamatu haigus, mis füüsiliselt ei võimaldanud enam plaadikeerutamisega tegeleda ning sundis teda leidma oma loomingulisele visioonile uutmoodi väljendust. Sealt algas tema magusvalus tee maalikunsti juurde.

Omamata akadeemilist kunstiharidust, alustas ta maalimist akrüülvärvidega ning jõudsalt ise edasi arenedes on ta tänaseks jõudnud õlivärvide maailma. Oma suurimateks mõjutajateks peab autor filmikunsti, muusikaga ja eriti hiphop’iga seonduvate subkultuuride kujutavaid kunstiteoseid, lapsepõlves sirvitud ajakirju ja muinasjuturaamatuid, tattoo kunstnike loomingut ja üha globaliseeruvamat popkultuuri. Käesolevaks hetkeks on tema portfelli kogunenud seitse aktiivset aastat ja mitusada maali.  Maalimine on kunstniku jaoks nii eneseväljendusvõimalus kui ka igapäevatöö, millega leib lauale tuua.

Marc-Us Art maalidelt leiab algeid graffitile omasest psühhedeelsest ülevõimendamisest, koomiksilaadsest värvigammast ja kindlasti autori isiklikest seostest kujutatava objektiga. Üheks suurimaks inspiratsiooniallikaks siiani valminud maalide juures on filmikunst – iga kujutatava karakteri valikut iseloomustab kunstnik kui „filmikunsti ja muusika mõjutustest tekkinud spontaanseid emotsioone“. Kujutatud stseenid on mõjutatud „tänava“ ja popkultuuri nägemustest ning valitud karakteri ja näitleja isikuomaduste parima sulandumise hetkest. See väljendub eriti selgelt ülimalt rõhutatud näojoontes ja tihti teoseid läbivas mustvalges varjus.  Muu loomingu puhul on põhiliseks valikukriteeriumiks autori sõnul „emotsioon ja iseloom“ ehk see, mis paneb silma peatuma ja särama.